Poniżej prezentujemy spis firm przeprowadzkowych:

Na tle innych nacji wyróżniamy się sporym przywiązywaniem się do otoczenia. Przedstawiciele zachodnich cywilizacji zdecydowanie częściej zmieniają miejsce zamieszkania, podczas gdy Polacy często większość życia spędzają w jednej, tej samej okolicy. Nie jest to jednak wcale podyktowane tylko i wyłącznie względami ekonomicznymi.

Jakkolwiek, jeżeli wierzyć danym statystycznym, okresowo publikowanym przez GUS, nasze płace z roku na rok zdają się rosnąć, wciąż pozostajemy w tyle za krajami znajdującymi się u szczytu tego typu zestawień. Myliłby się jednak ten, kto stwierdziłby, że przekłada się to wprost na siłę nabywczą w kwestii zakupu mieszkania. Stosunek cen mieszkań do zarobków w Polsce bywa nierzadko znacznie lepszy niż choćby w krajach starej Unii.

Coraz częściej jednak gotowi jesteśmy zmienić miejsce zamieszkania na przykład ze względu na pracę. Jeszcze dwadzieścia lat temu, najpierw wybieraliśmy okolicę, w której planujemy się osiedlić a dopiero potem zaczynaliśmy szukać w jej obrębie pracy. Teraz sytuacja wygląda zgoła inaczej i nierzadko to właśnie praca określa to, gdzie zamieszkamy.

Trudno więc dziwić się wzmożonym zainteresowaniem mieszkaniami na wynajem. Nawet jeżeli jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zakup własnego lokum, wciąż nie mamy pewności, jak wiele czasu przyjdzie nam w nim spędzić. Wynajem daje pewną elastyczność – poza okresem wypowiedzenia nie wiąże nas nic, stąd też rosnąca liczba zwolenników tego właśnie modelu.

Jest to widoczne choćby w ilości przeprowadzek, na jakie decydują się młodzi Polacy. Pomijając etap studencki, który częstokroć wiąże się z częstymi zmianami miejsca zamieszkania, także w dorosłym życiu jesteśmy bardziej skłonni do przenosin, zarówno w obrębie tego samego miasta jak i w zupełnie inne części kraju lub za granicę. Jeżeli chodzi zaś o same przeprowadzki Wrocław, Gdańsk czy Warszawa rządzą się tymi samymi prawami. Jeżeli nasz dobytek obejmuje więcej niż kilka walizek, z pewnością warto powierzyć to wyspecjalizowanej firmie.